top of page

Krótka historia czyli 24 lata działalności...

Firma Materpol została zarejstrowana w 1990 r. jako Przedsiębiorstwo Wyposażania Wnętrz z siedzibą w Wołominie.
W pierwszych latach swojej działalności firma wykonywała głównie blaty bankowe, łazienkowe oraz kuchenne z kompozytu Corian produkcji Du Pont (USA).
Materpol również jako pierwsza firma w Polsce otrzymała certyfikat i autoryzację firmy Du Pont na wykonywanie blatów z materiału Corian.
Pierwszymi realizacjami dzięki którym zaistnieliśmy na rynku była wymiana blatów łazienkowych w Hotelu „Victoria” w Warszawie (teraz „Sofitel”), liczne modernizacje Banku Gdańskiego i Kredyt Banku.
W 1999 nasza firma podpisała umowę z włoskim koncernem AR-TRE na reprezentowanie i sprzedaż mebli kuchennych. Powstało pięć salonów sprzedaży mebli kuchennych na terenie Warszawy. W międzyczasie Materpol dalej prowadził działalność usługową w zakresie wykonywania blatów do mebli kuchennych jak i specjalistycznych placówek (Szpital MSWiA w Warszawie, Klinika Jana Pawła w Krakowie i wiele innych).
W 2004 roku Materpol otrzymał autoryzację firmy Para-Chemie produkującej materiał Plexicor. Ta data uznawana jest również za zakończenie współpracy w zakresie mebli a całkowite ukierunkowanie produkcji na wyrób blatów.
W 2005 roku został wyłącznym dystrybutorem materiału Harmony w Polsce.

W 2009 roku został wyłącznym dystrybutorem materiału Technistone w Polsce.

W 2013 roku został dystrybutorem materiału Acren.
Materpol jako firma istniejąca nieprzerwanie na rynku polskim od 24 lat, dała się poznać jako firma rzetelna, wiarygodna, konkurencyjna, doświadczona, znana ze swojej jakości, fachowości i terminowości.
Blaty robiliśmy od zawsze i będziemy robić zawsze!

Nasz budynek biurowy
Nasz zakład produkcyjny
Nasz zespół
bottom of page